korzyści outsourcingu IT
Specjaliści IT to jedni z najbardziej pożądanych pracowników na rynku pracy. Różnorodne projekty informatyczne są niezbędne do przeprowadzenia transformacji cyfrowej czy chociażby usprawnienia działania w przedsiębiorstwie. Szukasz rozwiązań, które umożliwią Ci rozwinąć projekty IT w szybkim tempie? Poznaj outsourcing IT i jego największe korzyści!

 

 

 

 

 

 

 

Czym w ogóle jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to inaczej strategia biznesowa polegająca na zatrudnieniu osoby bądź firmy zewnętrznej, w celu zlecenie jej określonych zadań. Nie dotyczy on tylko usług księgowych i HR oraz informatycznych. Poprzez realizację projektów osoby z zewnątrz można w łatwy sposób zoptymalizować koszty. Dzięki outsourcingowi, pracodawca jest zwolniony z opłacania składek emerytalnych i zdrowotnych swoich pracowników. Co więcej, nie musi on także przygotowywać szkoleń czy specjalnych stanowisk.

Outsourcing w naszym kraju może odbywać się w różnych formach - w pełni pracy zdalnej bądź poprzez zlecenie określonych projektów. Jakie korzyści posiada outsourcing IT?

 

Duża liczba doświadczonych specjalistów

Wiele firm decyduje się na outsourcing ponieważ mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych specjalistów. Co więcej, największe problemy ze znalezieniem pracowników w branży IT mają przedsiębiorstwa w krajach skandynawskich, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i innych krajach zachodnich.

 

Podstawowe działania firmy

Znalezienie dobrego zespołu programistów i odpowiednie zarządzanie to czasochłonny i skomplikowany proces. Decydując się na outsourcing IT można skupić się na innych rzeczach ważnych dla projektu.

 

Outsourcing IT redukuje koszty

Outsourcing umożliwia ograniczenie kosztów w dużym stopniu. Pozwala on na więcej oszczędności. Można w tym również uwzględnić niższe koszty operacyjne, jak koszty procesu produkcji, wynajmu przestrzeni biurowych czy świadczeń pracowniczych.

 

Outsourcing IT = oszczędność czasu

Na rynku pracy panuje ogromny niedobór pracowników IT, a znalezienie najbardziej odpowiednich osób na dane stanowisko staje się dużym wyzwaniem. Co więcej, w niektórych firmach rekrutacja trwa nawet 3 miesiące i więcej. Outsourcing jest również dobrym rozwiązaniem na rozpoczęcie pracy nad projektem bez tracenia zbędnego czasu na długie rekrutacje i poszukiwania pracowników.

 

Szybkie usuwanie ewentualnych błędów

Awarie błędów informatycznych potrafią dobrze zakłócić codzienną pracę firmy, co może mieć poważne konsekwencje wpływające nie tylko na zadowolenie klientów, ale również pracowników. Firmy outsourcingowe IT mogą przejąć opiekę nad serwerami, kopiami zapasowymi i oprogramowaniem, co zmniejszy ryzyko awarii i szybko wykrywają wszelkie nieprawidłowości.

 

Elastyczność

Outsourcing IT umożliwia szybkie i efektywne zarządzanie zadaniami informatycznymi. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy w firmie potrzebna jest konkretna umiejętność na krótki okres czasu. Outsourcing IT sprawia, że nie trzeba rekrutować pracowników, zatrudniać ich ani zwalniać.

 

Doświadczenie

Firmy, które zajmują się outsourcingiem IT starannie dobierają i zatrudniają specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Stale również poszerzają swoje kompetencje i szukają innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu mogą zaproponować najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy i szybko usunąć ewentualne błędy.