Siatka covernet
Siatka covernet
jest doskonałym rozwiązaniem, by otrzymać prawidłowo owinięte bele. W przypadku wytrzymałej profesjonalnej siatki wystarczą tylko 3-4 obroty. Zapewni to zwarte i równe pokrycie beli, co jest bardzo ważne dla każdego producenta rolnego. Siatka jest kompatybilna dla wszystkich typów maszyn. Co więcej, można go używać w każdych warunkach pogodowych. Ponadto jest również kompatybilny z wszystkimi prasami do belowania.

 

 

 

 

 

 

Siatka do owijania bel? Tylko od profesjonalistów!

Niestety rynek materiałów rolniczych jest zalewany słabą jakością, dlatego warto zwrócić się do sprzedawcy, który oferuje to, co najlepsze.
Specjalistyczna siatka rolnicza do bel, która pozwala nie tylko zaoszczędzić czas przy zbiorze słomy czy siana, ale również obniża koszty tych czynności. Siatka polietylenowa wykorzystywana jest głównie w krajach Europy zachodniej, ale również w Polsce cieszy się coraz większą popularnością.

Kup: siatka covernet na stronie www.aldomarket.pl

 

Stosowanie siatek do owijania bel a niska cena

Już od kilku lat obserwuje się wzrost stosowania siatki owijania bel zarówno słomy, sianokiszonek, czy siana. Polscy rolnicy zauważyli korzyści ze stosowania siatek, głównie ze względu na uzyskanie lepszego kształtu beli oraz pozbycie się strat zbieranego materiału w do owijania bel sznurkiem. W przypadku zastosowania sznurka nie ma możliwości owinięcia skrajnych beli i podczas transportu gubią się części zebranego materiału, dalej na przyczepach lub polach. Kształt beli owiniętej sznurkiem też nie jest równomierny na odstępy między sznurkami ściskającymi materiał. Siatka covernet do prasy zwijającej ma widoczny czerwony pasek ostrzegawczy, który informuje o końcu rolki, gdzie jest uchwyt do przenoszenia, wskaźnik lewa-prawa. Sprzedawane siatko w Aldo market są wykonane z materiału naturalnego środowiska, gdzie jest polietylen. To dodatkowy atut wyboru siatki covernet. Przekłada się to również na czas poświęcony na owijanie jednej beli, przy sznurku to około jedna minuta a przy owijaniu siatką to nawet kilka, kilkanaście sekund.

Takie relacje zmniejszają koszt potrzebnego paliwa, minimalizują koszty roboczogodzin pracowników. Pojawia się kolejny aspekt związany z liczbą obrotów wydłużenia żywotności prasy do balotów okrągłych i ciągnika rolniczego, elementy pracują krócej, co również wpływa na ich większą trwałość Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na uszczelniacze i łożyska, które mają pewną odporność na obracanie się podczas nagrzewania. Ważny jest również czas całych zbiorów. Pogoda w Europie podczas żniw zwykle się zmienia i tam często pada deszcz, każdy rolnik, że lepiej zebrać słomę przed deszczem, aby uniknąć jego straty, koszty ewentualnego rozlewu w celu zapobieżenia procesom gnilnym w przypadku zbioru nasiąkniętego materiału.

Dobrze sprasowane bele przy pomocy siatki polietylenowej, dzięki zwartej budowie, są świetnie chronione przed deszczem i nasiąknięciem. Szerokie owinięcie zapewnia również równomierny kształt beli, co ułatwia i zwiększa bezpieczeństwo jej transportu. Regularny kształt umożliwia również prawidłową i problematyczną utylizację akumulatorów, które będą odporne na wodę, co gwarantuje prawidłowe przechowywanie słomy, nawet w odpowiednich magazynach. Jednak w przypadku zbierania trawy lub roślin pastewnych na sianokiszonkę, siatka zapewnia bardziej precyzyjny przepływ powietrza warstw zewnętrznych, przez które proces wyciskania powietrza rozwija się odpowiednio, a równomierny kształt umożliwia praktyczne zastosowanie. Swobodne owijanie beli papierem jest bezproblemowe nawet przy prasoowijarkach gdzie ten proces przebiega automatycznie. Proces rozwijania beli jest szybki i bardzo prosty, wystarczy użyć ostrego noża. Należy przeciąć w miejscu podwójnej warstwy siatki i odwinąć ją, najlepiej, jeśli wówczas bela będzie stała pionowo, zajmuje to kilkanaście sekund i jest bezproblemowe.