fotel gamingowy
Fotele gamingowe to produkty, które są coraz chętniej wybierane przez profesjonalnych, ale i amatorskich graczy. Ma to swoje uzasadnienie. Wygodny fotel gamingowy może całkowicie odmienić oblicze rozgrywki, poprawić jej jakość i wrażenia z niej płynące. Fotele dla graczy występują w różnych rozmiarach i stylach, dlatego każdy miłośnik gier komputerowych na pewno będzie w stanie znaleźć coś dla siebie z szerokiej oferty sklepów z artykułami i meblami gamingowymi.

 

 

 

 

 

Jakie funkcje powinien posiadać dobry fotel gamingowy? Czy design fotela jest najważniejszy?

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy zakupie fotela gamingowego jest to, jakich funkcji potrzebuje dany gracz. Czy zależy mu tylko na tym, żeby design fotela był atrakcyjny? Czy może szuka czegoś więcej i ergonomiczna konstrukcja jest tym, czego oczekuje najbardziej? Warto się nad tym zastanowić. Owszem, wygląd mebla jest ważny. Jednak po co kupować ładny fotel gamingowy, który nie będzie wygodny i przez to już podczas sesji gamingowej gracz odczuje dyskomfort i ból kręgosłupa? Lepiej poszukać czegoś, co jest zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i wygodne.

Kluczowym aspektem jest komfort gracza. Jeśli ma on zamiar spędzić całe godziny grając w gry na komputerze, to byłoby najlepiej, jeśli jego fotel obrotowy był wystarczająco wygodny. Odpowiedni komfort, który gwarantuje fotel gamingowy, pozwoli mu bez przeszkód prowadzić długą rozgrywkę. Aspekty, które wpływają na wygodę i zapewniają komfort siedzenia to m.in. odpowiednia szerokość siedziska, dobra wyściółka oraz funkcja bujania.

f7

 

Fotele gamingowe – regulowane podłokietniki, regulowane oparcie, regulowana poduszka lędźwiowa

Nie można przecenić znaczenia możliwości regulacji fotela dla graczy. Regulowane krzesło gamingowe zapewnia największy komfort, umożliwiając znalezienie pozycji, która jest idealna dla typu ciała i wysokości gracza.

Nowoczesne krzesło gamingowe będzie posiadać szeroki zakres regulacji elementów, co znacząco ułatwi znalezienie odpowiedniej wysokości i kąta dla biurka, wraz z innymi możliwymi do dostosowania funkcjami. Im więcej możliwości regulacji ma fotel gamingowy, tym bardziej wygodny będzie w przypadku długich sesji gier.

Oto niektóre z najczęstszych regulacji w fotelach gamingowych:

  • regulacja wysokości. Regulowana wysokość siedziska pozwoli dostosować fotel gamingowy do wysokości biurka, a także sprawi, że gracz nie będzie musiał się garbić lub siedzieć z kolanami zgiętymi pod nienaturalnym kątem podczas grania w gry;
  • regulacja kąta oparcia. Regulowane oparcie to coś, w co powinien być wyposażony każdy fotel gamingowy. Gracz powinien mieć możliwość zdecydować, jak daleko do tyłu lub do przodu może przechylić się na krześle, aby mógł znaleźć kąt, który pozwoli mu przyjąć dogodną pozycję podczas siedzenia przez dłuższy czas przed ekranem komputera;
  • podłokietniki. Regulacja podłokietników sprawia, że mogą być one regulowane w górę i w dół, a także do wewnątrz lub na zewnątrz od samego siedziska – pozwala to na dostosowanie ich pozycji do indywidualnych preferencji gracza. Regulowane podłokietniki powinny też być odpowiednio wyściełane, żeby gracz mógł czuć komfort podczas opierania na nich rąk.

 

Fotel gamingowy – wytrzymały mebel dla graczy. Solidna konstrukcja i dobry materiał obicia

Powyższe akapity z pewnością pokazały, że zdecydowanie warto kupić fotel gamingowy, jeśli zależy nam na odpowiedniej postawie i wygodzie w czasie gry. Wiemy już, że budowa fotela umożliwiająca przyjęcie ergonomicznej pozycji to podstawa. Fotel gamingowy powinien posiadać też szeroki zakres regulacji, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort.

Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie fotela do gier, jest to, jak wytrzymały jest i czy może wytrzymać intensywne użytkowanie bez uszkodzeń. Powinien być zrobiony z solidnych materiałów (kauczukowe koła, metal, dobrej jakości tworzywo). Liczy się też materiał obicia. Powinien być plamoodporny i łatwy do utrzymania w czystości. Są dostępne na rynku zarówno materiałowe fotele gamingowe (tkanina, siatka mesh i materiały, które przepuszczają powietrze) jak i takie, których obicie stanowi skóra ekologiczna PU.

f8

 

Fotel gamingowy to mebel, który będzie świetnie wyglądał w obiektywie kamery streamera

Kluczowe parametry, jakimi powinny odznaczać się fotele gamingowe zostały już wspomniane wyżej. Warto jednak jeszcze powiedzieć o czymś takim jak wygląd mebla. Nowoczesne krzesło gamingowe będzie się świetnie prezentować. Większość foteli z tej kategorii – oprócz tego, że ma wygodne oparcie i zapewnia komfort pracy – po prostu dobrze wygląda przy każdym ze stanowisk komputerowych. Poszczególne produkty występują w różnych kolorach, z których gracz może dowolnie wybierać. Może wybrać fotel czarno-niebieski, czarno-czerwony, czarno-zielony lub czarno-biały, w zależności od tego, który kolor będzie bardziej pasował do jego pokoju. A jeżeli mimo wszystko gracz będzie miał problem z decyzją, który fotel gamingowy wybrać, może liczyć na pomoc doradcy w sklepie, który z pewnością chętnie zasugeruje konkretny model.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://www.huzaro.pl , oferującym fotele, biurka i inne akcesoria gamingowe.