MojHR.pl - portal dla specjalistów

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najpopularniejsza forma prowadzenia biznesu w Polsce. Łatwo ją założyć, rejestracja nic nie kosztuje, nie trzeba też zazwyczaj prowadzić pełnej księgowości. Kiedy jednak firma się rozrasta, potrzebuje czasem zastrzyku kapitału. Wtedy warto pomyśleć o założeniu spółki i wiedzieć, jakie pułapki czyhają na przedsiębiorcę. Jakie? Podpowiadamy.

Od niedawna Polscy pracodawcy mogą korzystać z elektronicznych teczek pracowniczych. Zmiany zaproponowane przez rząd z pewnością spowodują wzrost zainteresowania pracodawców programami informatycznymi służącymi do prowadzenia dokumentacji kadrowo-płacowej właśnie w formie elektronicznej. Dokumentacja pracownicza to przede wszystkim dane osobowe, dlatego właśnie oprogramowanie do zarządzania takimi danymi musi spełniać wymogi określone przepisami dotyczącymi danych osobowych. System do elektronicznej dokumentacji pracowniczej powinien zapewnić:

Dawno nie pisałem o agregacji marginalnych zysków. Wkrótce będę o nich mówił na warsztacie w Akademii Prezesów. 

Dziś chciałbym o nich przypomnieć.

      

Jak to się dzieje, że część z wpisywanych w wyszukiwarce haseł powoduje wysyp reklam, inne zaś – prowadzą do oszczędnych i wyważonych informacji?

Do przyczyn takiego stanu z pewnością należą przepisy ograniczające lub zakazujące promowania pewnych grup produktów. Czego, zgodnie z polskim prawem, nie można reklamować? Poniżej kilka wskazówek, zebranych wspólnie z prawnikiem wrocławskiej Agencji SEO, „EACTIVE wiemy jak”.