MojHR.pl - portal dla specjalistów

Wigilia to czas, który spędzamy ze swoją rodziną. Jeżeli w tym roku to Ty przygotowujesz uroczystość dla najbliższych, sprawdź, jak zaplanować wydatki, tak aby nie ucierpiał na tym Twój budżet domowy.

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najpopularniejsza forma prowadzenia biznesu w Polsce. Łatwo ją założyć, rejestracja nic nie kosztuje, nie trzeba też zazwyczaj prowadzić pełnej księgowości. Kiedy jednak firma się rozrasta, potrzebuje czasem zastrzyku kapitału. Wtedy warto pomyśleć o założeniu spółki i wiedzieć, jakie pułapki czyhają na przedsiębiorcę. Jakie? Podpowiadamy.

Od niedawna Polscy pracodawcy mogą korzystać z elektronicznych teczek pracowniczych. Zmiany zaproponowane przez rząd z pewnością spowodują wzrost zainteresowania pracodawców programami informatycznymi służącymi do prowadzenia dokumentacji kadrowo-płacowej właśnie w formie elektronicznej. Dokumentacja pracownicza to przede wszystkim dane osobowe, dlatego właśnie oprogramowanie do zarządzania takimi danymi musi spełniać wymogi określone przepisami dotyczącymi danych osobowych. System do elektronicznej dokumentacji pracowniczej powinien zapewnić:

Dawno nie pisałem o agregacji marginalnych zysków. Wkrótce będę o nich mówił na warsztacie w Akademii Prezesów. 

Dziś chciałbym o nich przypomnieć.