Możliwość pracy OffLine - niskie nakłady na infrastrukturę WiFi
Projektując system SLM, założyliśmy iż praca aplikacji mobilnej przy regałach/miejcach składowania towaru, musi odbywać się w trybieOffLine, tj. bez ciągłej komunikacji WiFi z systemem centralnym!
Takie założenie wynika z obserwacji budynków magazynów: struktury pomieszczeń, materiałów ich wykonania, jakie poczyniliśmy przez lata doświadczeń we wdrażniu oprogramowania w firmach dystrybucyjnych. Skomplikowane układy pomieszczeń oraz materiały, z których są wykonane, przyczyniają się do tłumienia sygnału sieci bezprzewodowej WiFi.
A co za tym idzie, dostarczenie sygnału WiFi do każdego zakątka magazynu, wiąże się dużymi nakładami w rozbudowany i specjalistyczny sprzęt WiFi lub jest po prostu niemożliwe.
Mając to na uwadze, SLM w trakcie realizowania zadań nie wymaga ciągłego połączenia z centralną bazą danych, a potrzebne do pracy dane, są pobierane/wysyłane w tzw. strefach wymiany.
Strefa wymiany to nic innego jak oznaczone miejsce w magazynie, gdzie dostępny jest sygnał sieci bezprzewodowej, realizowany za pomocą popularnych, ogólnie dostępnych urządzeń!
Dodatkowo, dzięki tylko chwilowej konieczności połączenia bezprzewodowego z bazą centralną, osiągnęliśmy znacznie mniejszy pobór mocy, a co za tym idzie, dłuższy czas pracy terminali na baterii!
Zapraszamy na stronę http://www.syriusz.com.pl/slm-o-programie.html by dowiedzieć się więcej o programie
Podstawą systemu jest aplikacja mobilna SLM oraz lekki, mobilny terminal wyposażony w czytników kodów kreskowych i klawiaturę, umożliwiający szybkie wprowadzanie danych i identyfikację towarów!
Dodatkowo dzięki rejestracji zdarzeń w terminulu, system umożliwia opomiarowanie pracy magazynierów. Dane statystyczne mogą zostać wykorzystane do oceny wydajności lub np. przy sporządzaniu listy płac.
Wspomaganie pracy magazynierów – realizowane zadania
Zadania podstawowe:
- Przyjęcia - weryfikacja dostaw na podstawie zamówień do dostawców (weryfikacja czy dany towar był zamawiany); na bieżąco uzupełniane terminy ważności oraz kody kreskowe kowarów;
- Wydania - przygotowanie towarów do wydania/transportu na podstawie zamówień lub dokumentów wydań; możliwość równoległej pracy kilku magazynierów przy tym samym wydaniu;
- Remanenty - możliwość sporządzania remanentów całościowych lub częściowych, na podstawie przygotowanych list spisowych. Dzięki funkcji Przewodnika komisje spisowe mogą łatwo odnaleźć towar w magazynie.
Zadania dodatkowe:
- Rozkładanie - śledzenie i opomiarowanie prac związanych z rozkładaniem, przemieszczaniem towaru w magazynie;
- Kompletacja - wspomaganie prac związanych z kompletowaniem przygotowanych zamówień, np. dokumentów pochodzących z kilku magazynów lub wymagających przepakowania/kontroli przed transportem;
- Transport - wspomaganie kierowców pobierających palety z towarem z magazynu; informacja o oczekujących dokumentach, wadze, ilości palet.
Szybka i wygodna obsługa za pomocą klawiatury lub dotyku
Aplikacja mobilna SLM integruje się z urządzenim, na którym pracuje! Dzięki temu może wykorzystać jego unikalne funkcje.
Przykładem są tu kolorowe klawisze funkcyjne dostępne w urządzeniu, które korespondują z funkcjami dostępnymi na ekranie.
Kolor opcji na ekranie, sugeruje który klawisz należy nacisnąć! Dzięki temu, opanowanie funkcji programu jest szybkie i intuicyjne!
Czytelna lista towarowa z rozbudowanymi możliwościami
Lista towarowa oferuje wydajne mechanizmy wyszukiwania na podstawie kodów kreskowych lub dowolnej frazy wpisanej poprzez klawiaturę.
Specjalnie przygotowana przez nas obsługa klawiatury, umożliwia szybkie przejście w tryb wyszukiwania, bez konieczności aktywowania dodatkowych mechanizmów!
Chcesz odnaleźć sok - w dowolnym momencie wpisz SOK na klawiaturze!
W widoku listy, dostępne są podstawowe informacje o towarze: nazwa, sposób pakowania, lokalizacja w magazynie.
Informacje zawarte w liście, podlegają konfiguracji i w trakcie wdrożenia systemu możliwe jest jej dostosowanie do wymogów przedsiębiorstwa!
Dodatkowo, w trakcie pracy z listą magazynową (obojętnie czy to przy przyjęciu, wydaniu, remanencie) magazynier ma dostęp do szeregu datkowych funkcji związanych z opisem towarów.
Do najważniejszych należą:
- możliwość edycji kodów kreskowych - podstawowego lub zamienników
- edycja i wgląd w podstawową oraz zapasowe lokalizacje składowania towaru w magazynie
Przewodnik - czyli co jest na półce/regale/w sektorze
Unikalna funkcja Przewodnika umożliwia szybką odpowiedź na pytanie "jaki towarami mam się zająć i gdzie one się znajdują?", w kontekście realizowanego przeze mnie zadania.
przykład 1: w trakcie remanentu, skanując kod regału, system poinformuje czy znajdują się na nim artykuły, które należy zliczyć;
przykład 2: w trakcie sprzedaży system podpowiada, do których magazynów/sektorów/regałów należy się udać, aby przygotować wydawane towary.
Przewodnik prezentuje dane w postaci listy artykułów z wybranej lokalizacji lub w postaci struktury magazynu, w podziale na sektory, regały, półki, etc.
Struktura magazynu prezentowana jest w postaci drzewa, a dla każdego poziomu dostępna jest informacja o ilości towarów, które objęte są wykonywanym zadaniem oraz ich wadze. Wskazanie dowolnego poziomu, prezentuje towary tylko ze wskazanej lokalizacji.
Funkcja przewodnika, znacznie ułatwia pracę nowym osobom w magazynie oraz przyśpiesza lokalizację artykułów, dodatkowo optymalizuje przemieszczanie się po magazynie, podpowiadając kolejne towary wg zadanej kolejności logistycznej.