agencji interaktywnej
Wyszukanie dobrej agencji interaktywnej zajmuje sporo czasu, z drugiej strony wysiłek się opłaci. Indywidualne podejście do klienta, szeroki wachlarz usług i doświadczenie przełożą się na efektywność współpracy. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek!

 

 

 

 

 

 

Zanim wybierzesz agencję interaktywną, to zrób dobry research!

Zanim wybierzesz agencję interaktywną, przeprowadź research w Internecie. Zastanów się, jakich usług potrzebujesz, a następnie porównaj oferty różnych firm. Koniecznie weź pod uwagę doświadczenie agencji i sprawdź z kim współpracuje. W ten sposób zyskasz pewność, że specjaliści wiedzą, z jakimi wyzwaniami musisz się mierzyć. Sprawdź też, czy agencja digitalowa proponuje dodatkowe usługi, które pomogłyby Ci rozwinąć działalność. W ten sposób interaktywna agencja reklamowa przygotuje plan działania, dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta.

To idealna okazja, aby zapoznać się z cennikiem. Aby uniknąć niespodzianek, zrezygnuj ze zbyt drogich i zbyt tanich usług, spróbuj znaleźć złoty środek. Pamiętaj jednak, że nie znajdziesz go na każdej stronie internetowej. Niektóre firmy proponują bezpłatną wycenę lub darmowe audyty. To oznacza, że przygotowują indywidualny kosztorys działań, dopiero po wysłuchaniu potrzeb klienta. 

Możesz też wyszukać firmę w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) lub bazie CEIDG. Dobrze jest sprawdzić, kiedy agencja interaktywna rozpoczęła działalność. W ten sposób upewnisz się, że nie była, ani nie jest objęta postępowaniem upadłościowym. Wystarczy, że wpiszesz nazwę, KRS, nr NIP lub regon, a następnie poczekasz na wyniki wyszukiwania. 

 

Portfolio – wizytówka każdej dobrej agencji interaktywnej

Zapoznaj się z portfolio agencji zajmującej się marketingiem w internecie. To pomoże ci określić czy odpowiada Ci styl pracy agencji interaktywnej. Zwróć szczególną uwagę na wdrożone funkcjonalności i wykorzystywane technologie. W ten sposób przekonasz się, czy wybrana agencja SEM i SEO podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia. Zorientuj się, czy agencja współpracuje ze znanymi markami, co wpływa na jej wiarygodność. Jeśli nigdzie nie możesz znaleźć portfolio, lepiej poszukaj innej firmy. Praca z dużymi podmiotami potwierdza doświadczenie, zaangażowanie i profesjonalizm agencji marketingu w sieci. 

 

Zapoznaj się z zespołem firmy, która zrealizuje usługi cyfrowego marketingu!

Aby dowiedzieć się więcej na temat interaktywnej agencji, zajrzyj do zakładki “O nas” lub innej podobnej. Sprawdź, czy agencja SEO SEM zatrudnia doświadczonych specjalistów. Przy okazji możesz zapytać, czy kompetencje są potwierdzone certyfikatami. Możesz również zweryfikować doświadczenie firmy zajmującej się marketingiem online, szukając jej na LinkedIn. 

Jeśli chcesz zlecić kampanie w Google, to upewnij się, że wybrana firma uzyskała status partnera Google. Taka agencja SEM przeprowadzi skuteczną kampanię Google Ads, tym samym pomoże Ci skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów.

 

Umowa długookresowa – czy warto ją podpisywać z agencją interaktywną?

Zanim nawiążesz współpracę z firmą interaktywną, sprawdź, jaki jest czas trwania umowy. Unikaj agencji marketingowych, z którymi trzeba związać na 12,24, a nawet 36 miesięcy. Istnieje ryzyko, że długoterminowo nie uzyskasz oczekiwanej jakości i rezultatów. W umowach długoterminowych znajdziesz też często klauzule o karach umownych, na wypadek przedterminowej rezygnacji. Aby uniknąć stresujących sytuacji, dokładnie przeczytaj dokumenty, zanim je podpiszesz. Niektóre firmy proponują darmowe pozycjonowanie przez 3 miesiące, ale wiąże się to z zawarciem umowy aż na 24 miesiące. 

Przy okazji długofalowych umów dobrze jest znaleźć w sieci opinie na temat współpracy z wybraną agencją interaktywną. Można też próbować skontaktować się z kimś, kto widnieje na podstronie z portfolio firmy. 

Uważaj, aby nie złapać się na haczyk! Sprawdź, czy możesz wcześniej rozwiązać umowę, jeśli nie będziesz zadowolony z efektów. Upewnij się, że nie poniesiesz wtedy dodatkowych kosztów. Poszukaj agencji interaktywnej, która praktykuje umowy na czas nieokreślony z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Takie rozwiązanie skłania specjalistów do systematycznej pracy i zwiększa prawdopodobieństwo, że agencja digitalowa jest solidnym partnerem.

Podsumowując, nawiąż współpracę z agencją interaktywną, która przede wszystkim spełnia Twoje potrzeby. Określ cele projektu i postaraj się nie przepłacić. Ciesz się owocną współpracą z profesjonalną firmą zajmującą się marketingiem w sieci.